Talars S.A. nabyła 100% udziałów w Nova Capital Advisors Sp. z o.o.

Planuje debiut na NewConnect w IV kw. 2012 r.

Warszawa, 25 maja 2012 roku – Talars S.A. – spółka świadcząca usługi doradcze, finansowe oraz ubezpieczeniowe – nabyła 100% udziałów w spółce doradczej Nova Capital Advisors Sp. z o.o. i rozpoczęła przygotowania do upublicznienia. Debiut na NewConnect planowany jest w IV kw. 2012 r. Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozwój placówek terenowych.

-„W IV kw. 2012 r. planujemy zadebiutować na rynku NewConnect. Środki z oferty prywatnej przeznaczymy na stworzenie nowych oddziałów spółki. Liczymy że do końca przyszłego roku uda się otworzyć co najmniej kilka takich punktów. Równolegle do działań mających na celu rozwój struktur terenowych, będziemy pracować nad pozyskaniem kolejnych partnerów. Zaledwie kilku dni temu podpisaliśmy umowę ze spółką Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o. Obecnie przygotowujemy także ofertę usług we współpracy z SG Equipment Leasing Polska.” – mówi Jacek Dubiński Prezes Zarządu Talars S.A.

100% udziałów w spółce Nova Capital Advisors S.A. zostało odkupionych od spółki Novainvest S.A., podmiotu notowanego na rynku NewConnect. W ramach rozliczenia transakcji Novainvest S.A. obejmie akcje nowej emisji Talars S.A. 

-„Nova Capital Advisors Sp. z o.o. to podmiot specjalizujący się w doradztwie z zakresu rynku NewConnect, co z pewnością będziemy chcieli w pełni wykorzystać w ramach przygotowań Talars S.A. do upublicznienia. Dodatkowe korzyści z rozszerzenia grupy oraz dywersyfikacji przychodów powinny być także dostrzeżone przez inwestorów, których zamierzamy zaprosić do udziału w Ofercie prywatnej. Warto też zwrócić uwagę, iż Nova Capital Advisors Sp. z o.o. to podmiot, który świadczy szeroki zakres usług z zakresu pozyskiwania kapitału na rozwój, dlatego też cześć nowej oferty skierujemy do naszych obecnych klientów z sektora MŚP.” - mówi Jacek Dubiński Prezes Zarządu Talars S.A.

16 maja 2012 r. Talars S.A. informował o planach uruchomienia portalu społecznościowo-handlowego pozwalającego na współpracę rolników ze sprzedawcami oraz z kupcami. Platforma umożliwi kontakt na płaszczyźnie C2C (customer-to-customer), B2C (business-to-customer) oraz B2B (business-to-business). Uruchomienie planowane jest na czerwiec br. Partnerem merytorycznym portalu jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
Talars_SA_nabyla_100_udzialow_w_Nova_Capital_Advisors.pdf201.14 KB