Koniec telefonii w Rodzinie?

Fundacja Lux Veritatis w dniu wczorajszym wypowiedziała umowę o współpracy z firmą Centernet S.A. w zakresie prowadzenia telefonii komórkowej wRodzinie. Oficjalnie poinformowano o tym na stronach Radia Maryja.

Fundacja była zmuszona wypowiedzieć umowę i zakończyć współpracę, bo CenterNet nie spełnił warunków, do których się zobowiązał. CenterNet nie zapewnił abonentom dostępu do sieci Internet, poczty głosowej, MMS-ów czy roamingu. Fundacja podnosi też sprawę braku daty wprowadzenia umów abonenckich.Według oświadczenia:
 


CenterNet nie regulował również swoich zobowiązań wynikających z umów podpisanych z podmiotami uczestniczącymi w tym projekcie a zadłużenie firmy CenterNet z tego tytułu jest bardzo wysokie. Z tego co wiemy, przeciwko firmie CenterNet S.A. skierowano pozwy do sądu z tytułem nakazu zapłaty.
 


Lux Veritatis prowadząca Radio Maryja wezwała użytkowników telefonii wRodzinie aby nie dokonywać zakupu tzw. zdrapek i nie doładowywać kont w systemie pre-paid.


CenterNet jeszcze niedawno był kontrolowany przez Romana Karkosika. Przypomnieć należy, w maju tego roku Roman Karkosik sprzedał 49% udziałów w spółce Nova Capital posiadającej 60,32% akcji NFI Midas, która jest właścicielem 100% akcji Centertela. Nabywca była spółka Aero2 kojarzona z Zygmuntem Solorzem.

Źródło