ALDA S.A.: Sprzedaż systemu EASY FIX w 2012 roku może istotnie wzrosnąć

Rok 2012 może być przełomowym pod względem sprzedaży innowacyjnego systemu mocowania choinek EASY FIX, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest ALDA S.A. Notowana na giełdowym rynku NewConnect Spółka specjalizuje się w produkcji i dystrybucji artykułów gospodarstwa domowego takich jak czajniki z gwizdkiem czy kosze na śmieci.

„System EASY FIX powstał w Stanach Zjednoczonych, w Europie pojawił się kilka lat temu. Natomiast w Polsce dopiero zdobywa odbiorców. W 2010 roku na krajowym rynku sprzedaliśmy 80 sztuk stojaków, rok później było ich już 200. W tym roku możliwe jest przekroczenie 2 tys. sprzedanych sztuk. Zaś łączna wartość przychodów z tytułu sprzedaży systemu EASY FIX w Polsce może przekroczyć 200 tys. złotych. Jednocześnie, otrzymaliśmy już większe niż w roku ubiegłym zamówienie od naszego stałego Kontrahenta z Niemiec. Wielkość jego zeszłorocznego zamówienia na stojaki była do tej pory rekordowa. Trzeba również dodać, iż dzięki środkom pozyskanym podczas debiutu na rynku NewConnect mogliśmy przeprowadzić w tym roku akcję promocyjną, w ramach której byliśmy obecni z marką EASY FIX na targach branżowych w kraju m.in. w Poznaniu. Ponadto, zatrudniliśmy dodatkowego handlowca, który pracuje głównie w terenie. To przynosi efekty.” – mówi Marek Fryc, prezes zarządu ALDA S.A.

NOWE RYNKI ZBYTU

ALDA S.A. stara się pozyskiwać kontrahentów zagranicznych, zwiększając tym samym wartość sprzedaży eksportowej. Spółka nawiązała kontakty handlowe w krajach Europy Wschodniej oraz Afryki. W związku z silną promocją systemu EASY FIX być może wkrótce będzie on znany w Rosji.

„Podczas zagranicznych targów branżowych nawiązaliśmy kontakt z właścicielem firmy sprzedającej drzewka choinkowe w Moskwie i Petersburgu. Jesteśmy po wstępnych rozmowach dotyczących ewentualnego wprowadzenia systemu EASY FIX na tamtejszy rynek. Gdyby rozmowy te zakończyły się zawarciem umowy, byłby to nasz duży sukces.” – mówi Marek Fryc

W I półroczu 2012 roku Spółka zanotowała 4,26 mln zł przychodów oraz 30 tys. zł straty netto. W I połowie 2011 roku, wyniki te kształtowały się odpowiednio: 4,62 mln zł oraz 128 tys. złotych. Spadek poziomu przychodów był związany przede wszystkim z wyeliminowaniem z końcem kwietnia 2012 r. dodatkowej działalności polegającej na wynajmie pracowników zewnętrznej firmie. Ponadto, rozpoczęto prace rozwojowo-badawcze, których efektem będzie wdrożenie nowej technologii produkcji koszy okrągłych w celu skrócenia czasu tego procesu, przy jednoczesnym zwiększeniu jego wydajności. Pełne wdrożenie nowego rozwiązania planowane jest na czwarty kwartał br.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
ALDA_SA_sprzedaż_systemu_EASY_FIX.pdf153.27 KB