ALDA S.A. zakończyła ofertę prywatną. Spółka pozyskała planowane 0,55 mln zł

ALDA S.A. – spółka specjalizująca się w produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego – z sukcesem zakończyła prywatną emisję akcji serii C. Spółka pozyskała 0,55 mln zł. Akcje objęło pięciu inwestorów instytucjonalnych i trzech prywatnych. Debiut na rynku NewConnect planowany jest na przełomie roku 2011 i 2012. Spółkę wprowadzi WDM Autoryzowany Doradca sp. z o.o.

Pozyskane środki ALDA S.A. chce przeznaczyć na rozwój strategiczny.

- „Kapitał od nowych Akcjonariuszy zasili nasze środki obrotowe. Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć zapasy produktów i skupić się na intensyfikacji procesu sprzedaży. W planach jest także rozbudowa i unowocześnienie posiadanego parku maszyn. Będziemy także potrzebowali większej powierzchni magazynowej.” – mówi Marek Fryc, prezes zarządu ALDA S.A.

- „Poprzez nabycie akcji serii C do naszej struktury akcjonariatu weszło pięć podmiotów prawnych i trzy osoby fizyczne. Od momentu zarejestrowania nowej emisji, free float będzie wynosił 11 proc. Zależy nam na zachowaniu stabilnego akcjonariatu.” – dodaje Marek Fryc

ALDA S.A. WCHODZI NA RYNKI ZAGRANICZNE

Spółka poinformowała, iż planuje rozszerzyć swoją działalność na rynki Ukrainy oraz Mołdawii. Przedsiębiorstwo prowadzi także rozmowy o uruchomieniu produkcji kooperacyjnej z producentem podzespołów samochodowych.

- „Właściciele sklepów oraz hurtowni w Mołdawii i na Ukrainie chętnie dodają do swojej oferty produkty z Polski. Największą jednak trudnością jest znalezienie odpowiedniego dystrybutora. Aktualnie prowadzimy rozmowy z jedną z firm ukraińskich.” – mówi Marek Fryc, prezes zarządu ALDA S.A.

WYNIKI FINANSOWE

Roczne przychody Spółki w latach 2008-2010 kształtowały się na poziomie ok. 7 mln zł i wykazywały systematyczny wzrost wartości. 

W 2010 r. ALDA S.A. wypracowała 7,36 mln zł przychodów i zanotowała zysk netto na poziomie 14,11 tys. zł. Na koniec III kwartału 2011 r. Spółka miała 6,93 mln zł przychodów wobec 5,04 mln zł rok wcześniej (wzrost o 37,5 proc.). Jednocześnie zysk netto wynosił ponad 123 tys. zł i był wyższy o 583 proc. od wyniku za ten sam okres 2010 roku.