Open-Net S.A. złożył zawiadomienie do UKE o naruszeniu prawa przez operatora UPC/Aster

Open-Net S.A. – publiczny operator telekomunikacyjny dostarczający usługi telefonii stacjonarnej i internetowej – złożył doniesienie o naruszeniu prawa do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zawiadomienie dotyczy świadomego przywłaszczenia mienia sieci telekomunikacyjnej należącej do Open-Net S.A. (w miejscowości Łomianki) przez operatora telekomunikacyjnego UPC/Aster.

-„22 grudnia 2011 r. sieć Open-Net S.A. w podwarszawskich Łomiankach została bezprawnie przywłaszczona przez UPC/Aster, przez co zostaliśmy pozbawieni możliwości świadczenia jakichkolwiek usług na tym obszarze. Zgodnie z zapisami prawa telekomunikacyjnego, w tym okresie nie możemy pobierać opłat w tym okresie, co oznaczana dla nas wymierne straty. Co więcej, zdarzenie zaszło w okresie gdy abonentom kończyły się 2-letnie umowy, w rezultacie trafiło do nas ponad 60 rezygnacji.” – mówi Janusz Kumala, Prezes Zarządu Open-Net S.A.

4 stycznia 2012 r. Open-Net S.A. wysłał do UPC/Aster pismo wyznaczające operatorowi termin do 9 stycznia 2012 r. na przedstawienie propozycji ugody. Pismo pozostało bez odpowiedzi.

-„O sprawie poinformowaliśmy Policję oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Od UPC/Aster oczekujemy konkretnej propozycji pokrycia naszych strat i zadośćuczynienia z tytułu utraty klientów oraz dobrego wizerunku Spółki na tym obszarze.” – dodaje Janusz Kumala, Prezes Zarządu Open-Net S.A.

Sieć w Łomiankach sieć liczy 250 abonentów, czyli ok. 10 proc. wszystkich (2,25 tys.) obsługiwanych przez grupę Open-Net S.A.