PGS Software S.A. miał ok. 5,35 mln zł przychodu w IV kw. 2011 r., co oznacza 100% wzrost r-d-r

PGS Software S.A. – dostawca zaawansowanych technologicznie rozwiązań outsourcingowych IT – podał wstępną informację o przychodach osiągniętych w IV kwartale 2011 roku. Jak informuje Zarząd, czwarty kwartał 2011 jest rekordowym kwartałem w historii Spółki pod względem przychodów. Według wstępnych wyliczeń Spółka osiągnęła w tym kwartale przychód w wysokości 5.350 tys. zł., co stanowi wzrost o 100% w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku.

-„Spośród wstępnych informacji podsumowujących kwartał najbardziej cieszy mnie ta o 9 nowo pozyskanych klientach. To dobra informacja z kilku powodów: po pierwsze ci klienci są z różnych krajów – dywersyfikujemy więc przychody zarówno pod względem geograficznym jak i pod względem ilości klientów oraz stopnia naszego uzależnienia od największych z nich. Po drugie: pokazujemy, że nawet w trudnych czasach jesteśmy konkurencyjni. Po trzecie wreszcie: nasze dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że potrafimy utrzymać naszych klientów przez długi czas – to daje nam nadzieję na długoterminowy efekt tych nowych kontraktów, a nie tylko jednorazowy wzrost przychodów.

Sukcesem jest również skala wzrostu – przychód jest większy o 21% w stosunku do poprzedniego kwartału. A nam jako Zarządowi miło jest już szósty raz pod rząd ogłaszać rekordowe wyniki w historii spółki.

Zakładając, że ostateczne wyniki za IV kwartał nie będą się znacząco różniły od tych, które dzisiaj wstępnie podajemy, spodziewamy się, że sumaryczny wzrost przychodów za rok 2011 w stosunku do roku 2010 wyniesie 95%. Jak na rok, który wstrząsnął światową gospodarką, to wynik który daje nam dużą satysfakcję” – mówi Wojciech Gurgul, Prezes Zarządu PGS Software S.A.