Talars S.A. partnerem Societe Generale

Talars S.A. – spółka świadcząca usługi pośrednictwa oraz doradztwa w obszarze finansowców, wchodząca w skład Grupy Novainvest S.A. – podpisała umowę partnerską ze spółką SG Equipment Leasing Polska tj. częścią struktur Societe Generale Equipment Finance. Przedmiotem porozumienia jest sprzedaż produktów finansowych skierowanych do przedsiębiorców.

Global VC Sp. z o.o. (spółka zależna od Novainvest S.A.) posiada 20% udziałów w kapitale zakładowym Talars S.A. (www.talarssa.pl).

-„Talars S.A. to podmiot który profilem odbiega od pierwotnych założeń Grupy Novainvest S.A. w zakresie koncentracji na podmiotach działających w sektorze IT oraz telekomunikacji. Tym niemniej bardzo optymistycznie patrzymy na tę pozycję w portfelu Global VC Sp. z o.o., głównie ze względu na specyfikę i unikalność usług finansowych, które wdrażana są do oferty Talars S.A. Co więcej, oferta Talars S.A. jest również korzystna z punktu widzenia świadczenia usług w ramach całej Grupy Novainvest S.A., szczególnie w obszarze doradztwa finansowego i ubezpieczeniowego.

Współpraca z Societe Generale będzie oparta o pośrednictwo w zakresie sprzedaży wyspecjalizowanych produktów finansowych dla przedsiębiorców, w tym rolnych, co pozwoli spółce dotrzeć do odbiorców na niszowym rynku tj. do mikro i małych przedsiębiorstw oraz osób fizycznych działających w agrobiznesie.” – mówi Tomasz Bartel, Wiceprezes Zarządu Novainvest S.A. 

Talars S.A. (www.talarssa.pl) jest operatorem finansowym, którego oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), organizacji i stowarzyszeń oraz podmiotów z sektora jednostek samorządu terytorialnego (JST). Talars S.A. zajmuje się projektowaniem i realizowaniem koncepcji finansowania ruchomych środków trwałych, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb Klientów. W jej ofercie są m.in. następujące produkty i usługi: leasing, factoring, pożyczki, ubezpieczenia oraz w najbliższym czasie optymalizacja kosztów energii elektrycznej i telekomunikacji.