Amerykańskie indeksy na minusie, ale z lepszym finiszem. Słabe dane z rynku pracy

Komentarz Noble Funds TFI po zakończeniu sesji w USA.

Mimo słabego początku na amerykańskich rynkach, indeksy na pół godziny przed zakończeniem handlu w Europie zaczęły odrabiać straty. Nie udało im się jednak przebić wczorajszych poziomów zamknięcia: S&P 500 stracił dziś 0,07 proc., Nasdaq: 0,08 proc., a DJIA: 0,39 proc.

Najwięcej straciły dziś spółki sektora przemysłowego i dóbr konsumenckich niecyklicznych, tracąc 0,41 proc. Po drugiej stronie znalazł się sektor materiałów podstawowych, który zarobił dziś 0,41 proc.

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny spadła o 0,4 proc. w stosunku do ubiegłego tygodniu. Mimo spadku średniego oprocentowania kredytu hipotecznego, indeks zakupów domów spadł o 6 proc., korygując się po wzroście o 7 proc. tydzień temu. Indeks refinansowania wzrósł trzeci tydzień z rzędu, tym razem o 3 proc.

Dane z raportu ADP pokazały słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Sektor prywatny stworzył we wrześniu 166 tys. więcej miejsc pracy niż poprzednim miesiącu. Poziom prognoz analityków, którzy przewidywali zmianę zatrudnienia o 180 tys., okazał się zbyt optymistyczny. Zrewidowano również odczyt przyrostu miejsc pracy w sierpniu, ze 176 tys. do 159 tys. Tak jak w poprzednich miesiącach, największa zmiana miejsc pracy miała miejsce w sektorze usługowym. Dzisiejsza publikacja ma większe znaczenie dla rynków, z uwagi na prawdopodobny brak piątkowego odczytu z rynku pracy, wynikający z trwającego drugi dzień „zamknięcia” rządu w USA.

Michał Kozak
Doradca inwestycyjny
Noble Funds TFI

Noble Funds TFI S.A.