Dow Jones powyżej średniej 50 sesyjnej. Lepsze dane z rynku pracy

Komentarz Noble Funds TFI po zakończeniu sesji w USA.

Indeks S&P 500 przez cały okres handlu znajdował się dziś na plusie, zyskując ostatecznie 0,35 proc. DJIA zwyżkował o 0,36 proc., przebijając tym samym poziom średniej 50 sesyjnej. Nasdaq zyskał dziś 0,70 proc. Wszystkie sektory amerykańskie zakończyły notowania nad kreską. Najmocniej wzrósł sektor dóbr konsumenckich cyklicznych:+0,58 proc. Najsłabszą dynamikę wzrostu osiągnęły spółki sektora użyteczności publicznej: +0,13 proc.

Dane z Departamentu Pracy zaskoczyły oczekiwania rynkowe. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 5 tys. względem ubiegłego tygodnia do 305 tys. Prognozy oczekiwały wyniku na poziomie 325 tys. Średnia miesięczna była najniższa od 2007 r.

Poznaliśmy dziś również końcowy odczyt PKB za II kwartał. Dynamika wzrostu amerykańskiej gospodarki okazała się gorsza od konsensusu i wyniosła 2,5 proc., wobec 2,6 proc. prognozy. W pierwszym kwartale tempo rozwoju wyniosło 1,1 proc.

Po rozpoczęciu handlu opublikowano Indeks podpisanych umów kupna domów. Spadek o 1,6 proc. w stosunku do lipca również był niedoszacowany przez rynek, który liczył na niższą skalę zniżki: -0,4 proc. Sierpniowy wynik jest najniższy od kwietnia b.r.

Michał Kozak
Doradca inwestycyjny
Noble Funds TFI

Noble Funds TFI S.A.