S&P 500 bez zmian. Słabe wyniki ze sprzedaży samochodów w USA

Komentarz Noble Funds TFI po zakończeniu sesji w USA.

Amerykańską giełdę, przy braku znaczących danych makroekonomicznych, cechowała dzisiaj względna neutralność. S&P 500 zakończył sesję na 0,03 proc. minusie, DJIA zyskał dziś 0,27 proc., natomiast indeks spółek technologicznych NASDAQ zakończył notowania tracąc 0,27 proc.

Najwięcej zyskały na wartości spółki z sektora finansowego: +0,41 proc. Najgorzej zachował się sektor energetyczny, tracąc 0,37 proc.

Grudniowe wyniki sprzedaży aut czołowych producentów w USA, okazały się niższe od oczekiwań. Głównym powodem słabszych danych była gorsza pogoda. General Motors zanotowało spadek sprzedaży o 6,3 proc. względem grudnia ubiegłego roku. Analitycy spodziewali się wzrostu wolumenu sprzedaży o 1,5 proc. W konsekwencji kurs spółki zniżkował dziś o 3,37 proc. Wyniki drugiego co do wielkości producenta samochodów w USA również minęły się z konsensusem rynkowym. Spółka Ford Motor sprzedała o 1,7 proc. więcej aut niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, przy prognozie wzrostu sprzedaży o 4,3 proc.

Sprzedaż Toyoty Motor spadła o 1,7 proc. a Chrysler-a wzrosła o 5,7 proc., przy szacunkach odpowiednio +3,1 proc. i +8,4 proc.

Prognozy analityków zakładają spadek sprzedaży aut z 16,3 mln w listopadzie do 16 mln w ubiegłym miesiącu.

Spółka Bank of America zyskała dzisiaj 1,93 proc., po tym analitycy z Citigroup podnieśli rekomendację z neutralnej do kupuj, oraz cenę docelową z $16 do $19. Cena wzrosła do najwyższego poziomu od maja 2010r.

Michał Kozak
Doradca inwestycyjny
Noble Funds TFI

Noble Funds TFI S.A.