S&P 500 na minusie. Rotacji ubiegłorocznych liderów ciąg dalszy: Tesla traci ponad 11%

Komentarz Noble Funds TFI po zakończeniu sesji w USA.

Początek sesji w USA dawał nadzieję bykom na mocniejsze odbicie od średniej 50-sesyjnej, jednak optymizm wyczerpał się tuż po zakończeniu handlu w Europie. S&P 500 zakończył notowania na 0,14 proc. minusie, DJIA zarobił 0,2 proc., a indeks spółek technologicznych Nasdaq spadł o 0,4 proc. Najbardziej zyskiwały dziś spółki technologiczne oraz cykliczne (+0,28%), a w dół ciągnął indeks sektor energetyczny, który został przeceniony o 1,43%.

Departament Pracy poinformował dziś o mniejszej liczbie złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, aniżeli tydzień wcześniej. Odczyt na poziomie 319 tys. był o 26 tys. niższy niż poprzednio i o 6 tys. niższy od prognoz. Ostatnia publikacja (345 tys.) budziła pewne wątpliwości z uwagi na okres świąteczny i związane z nim korekty. Średnia 4-tygodniowa wzrosła o 4,5 tys. do 324,75 tys.

Po zakończeniu wczorajszych notowań wyniki za 1 kwartał podał producent samochodów o napędzie elektrycznym, firma Tesla. Zysk na akcję był o 2 centy wyższy od prognoz i wyniósł 0,12 USD (bez zdarzeń jednorazowych). Przychody również pobiły konsensus: 713 mln USD vs. 699 mln USD. Wg. amerykańskich standardów rachunkowości GAAP strata EPS wyniosła jednak 0,40 USD, podczas gdy analitycy spodziewali się straty o 25 centów na akcję niższych. W związku ze zwiększeniem wydatków inwestycyjnych do 850 mln USD, spółka poinformowała też o spodziewanym ujemnym wyniku wolnych przepływów pieniężnych w tym roku. Tym samym jeden z ubiegłorocznych liderów wzrostów stracił na dzisiejszej sesji aż 11,3%.

Po dzisiejszej sesji wyniki kwartalne zaprezentuje News Corporation – światowy konglomerat mediowy, oraz Nvidia – spółka IT kojarzona głównie z procesorami graficznymi.

Michał Kozak
Doradca inwestycyjny
Noble Funds TFI

Noble Funds TFI S.A.