BGE S.A. wdroży program Akcji Menadżerskich

Katowice, 15 stycznia 2013 roku – BGE S.A. – spółka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii – rozpoczęła realizację programu Akcji Menadżerskich skierowanego do wyższej kadry zarządzającej i kierowniczej oraz kadry zarządzającej spółek zależnych. Dla celów realizacji programu została uchwalona emisja 850 000 akcji serii G, realizowana w ramach kapitału docelowego.

-„Celem realizacji Programu Akcji Menedżerskich jest stworzenie dodatkowych bodźców dla wyższej kadry zarządzające i kierowniczej oraz kadry zarządzającej spółek zależnych. Liczymy, że objęcie tych osób dodatkową gratyfikacją w postaci akcji przyczyni się do utrzymania dalszego dynamicznego wzrostu wartości Grupy. 

Osoby objęte programem to zaufana i doświadczona kadra, która posiada rozległą wiedzę praktyczną i merytoryczną. Dlatego też, chcemy również w ten sposób pokazać nasze uznanie dla ich osiągnięć i zapewnić ich długoterminowe zaangażowanie w rozwój kluczowych dla Grupy założeń strategicznych.” – mówi Dariusz Pawłowski, Prezes Zarządu BGE S.A.

Do Grupy BGE S.A. należą spółki odpowiedzialne za rozwój projektów w obszarze budowy biogazowi tj.: Bio Energia Zawiercie sp. z o.o., EXTEM-EKO" sp. z o.o., 4PURE sp. z o.o., MPN Power sp. z o.o., BIOGEN sp. z o.o., NEW POWER sp. z o.o., KWN sp. z o.o., OKB sp. z o.o. W listopadzie 2012 do Grupy dołączyły dwie spółki działające na rynku biomasy: spółka handlowa TLM Polska Sp. z o.o. oraz spółka transportowa WWI Trans Sp. z o.o., w których BGE S.A. posiada 100% udziałów.

21 grudnia 2012 roku BGE S.A. zakończyła prywatną emisję akcji serii E, z której pozyskała 7,5 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na zwiększenie kapitału obrotowego. Cena emisyjna wyniosłą 2,5 zł za akcję.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
BGE_wdrozy_program_Akcji_Menadzerskich.pdf203.88 KB