Debiut z gwizdkiem. ALDA S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect

Prawa do akcji serii C spółki ALDA S.A. zadebiutowały dziś na rynku NewConnect. Firma specjalizuje się w produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego takich jak czajniki z gwizdkiem, kosze na śmieci oraz system mocowania choinek EasyFix. Kurs akcji na otwarciu wzrósł o 48,31 proc. z 4,45 zł do 6,60 zł. Do obrotu na rynku alternatywnym NewConnect wprowadzono 436 550 akcji na okaziciela serii B, 123 600 akcji na okaziciela serii C oraz 123 600 praw do akcji serii C.

Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji o wartości ok. 0,55 mln złotych. Pozyskane środki ALDA S.A. przeznaczy na zwiększenie kapitału obrotowego, rozbudowę parku maszynowego oraz pozyskanie większych powierzchni magazynowych. Spółkę wprowadzał WDM Autoryzowany Doradca sp. z o.o.

- „Dzisiejszy dzień to niewątpliwy sukces w naszym rozwoju. Środki, które pozyskaliśmy dzięki wejściu na giełdę, wykorzystamy w pełni na potrzebne inwestycje. Dziękuję pracownikom za ich codzienny trud, a także wszystkim naszym doradcom, którzy pomogli nam urzeczywistnić marzenie o rynku kapitałowym.” – mówił podczas debiutu Marek Fryc, współzałożyciel i prezes zarządu ALDA S.A.

Strategia ALDY S.A. zakłada zwiększenie sprzedaży oraz dystrybucji głównie w grupie produkowanych koszy na śmieci oraz inwestycje w linię produkcyjną stojaków choinkowych marki EasyFix.

- „Kapitał, który pozyskaliśmy z prywatnej emisji akcji częściowo zostanie przeznaczony na doposażenie parku maszynowego. Planujemy uruchomić zaawansowaną produkcję stojaków choinkowych, których jesteśmy jedynym dystrybutorem w kraju. Ponadto, istotnym założeniem planu rozwoju jest zwiększenie sprzedaży w segmencie koszy na śmieci. Tutaj również mamy przewagę konkurencyjną w postaci możliwości nadrukowania logo klienta. Wykorzystywana przy tym technologia jest trwała i estetyczna.” – tłumaczy Marek Fryc.

Jednocześnie Spółka prowadzi ekspansję zagraniczną. Na początku grudnia br. ALDA S.A. zawarła pierwsze umowy z kontrahentami z Ukrainy i Mołdawii. Zlecenie dotyczy wyposażania w kosze na śmieci czterogwiazdkowego kompleksu hotelowego VICTORIA położonego w Doniecku. 

Ponadto, mołdawska firma SC VESELTIS S.R.L. otrzymała wyłączność na rok w zakresie dystrybucji koszy produkowanych przez Aldę. Wartość obu umów nie przekroczy 200 tys. euro łącznie.

WYNIKI FINANSOWE

Roczne przychody ze sprzedaży ALDA S.A. kształtują się na poziomie ok. 7 mln zł i wykazują kilkuprocentowy wzrost wartości w ujęciu r/r.

W 2010 r. ALDA S.A. wypracowała 7,36 mln zł przychodów i zanotowała zysk netto na poziomie 14,11 tys. zł. Na koniec III kwartału 2011 r. Spółka miała 6,93 mln zł przychodów wobec 5,04 mln zł rok wcześniej (wzrost o 37,5 proc.). Jednocześnie zysk netto wynosił ponad 123 tys. zł i był wyższy o 583 proc. od wyniku za ten sam okres 2010 roku.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
ALDA_SA_zadebiutowala_na_rynku_NewConnect.pdf142.99 KB